fasírttekercs
|
avokádókrém |
Hozzávalók
1 érett avokádó
1-2 lime leve
1 öntet extra szűz olíva
1/2 lila sonkahagyma
1/2 k.k. csilipehely
1/2 k.k. só
1/4 k.k. bors
1 kisebb gerezd fokhagyma
1/4 csokor petrezselyem v. koriander
Elkészítés
Vágjuk ketté az avokádót és egy kanál segítségével kanalazzuk egy tálba a húsát.
A hagymát és a petrezselymet aprítsuk olyan picire, amilyenre csak tudjuk.
Egy villával törjük össze az avokádót. Én mindig kicsit darabosra hagyom, mert szerintem így finomabb, de aki pépesen szereti pépesítse.
A lime levét facsarjuk rá. Locsoljuk meg extra szűz olívával, majd sózzuk, borsozzuk és adjuk meg a pikantériáját a csilipehellyel és picike fokhagymával, majd keverjük össze.
Természetesen koriander a legfinomabb hozzá, de a gyerek nem szereti, ezért marad nálunk a petrezselyem.
Héjába visszatöltve tálaljuk.
Ez, a TÖKÉLETES padlizsánkrém.
Hozzávalók
2 db közepes padlizsán
1 e.k. worcestershire szósz
2 k.k. bazsalikom
2 t.k. szárított oregáno
A padlizsánokat alaposan megmossuk, megszárítjuk és apró kockákra vágjuk. A hagymát szintén nagyon apróra. Olíván a hagymát megdinszteljük, hozzáadunk szárított bazsalikomot, oregánót is, engedje ki az aromáját, a cukor is mehet bele. Ekkor már csodálatos illatok fognak terjengeni a konyhában. Pár perc elteltével adjuk hozzá a padlizsánokat és a meghámozott, szintén nagyon apróra kockázott paradicsomot. Megsózzuk, a tüzet kisebbre vesszük és 10 perc alatt puhára pároljuk. (vizet ne adjunk hozzá) Mikor puha, a lángot felcsavarjuk, beletesszük a mustárt, worcestershire szószt, a maradék bazsalikomot,oregánót, borsot, chillit, 4 gerezd fokhagymát és összepirítjuk az egészet. Mikor majdnem kezd odakapni az alja, akkor kész.Tálba öntjük, villával picikét megtörögetjük, nem turmixoljuk. Mikor kihűlt a majonézt is hozzákeverjük és reszelünk bele kevés fokhagymát. Ilyenkor érdemes megkóstolni és korrigálni az ízén. Lefedjük és pár órát állni hagyjuk a hidegen. Rengeteg zöldséggel és pirítóssal v.pitával fogyasztjuk.
A szárnyas és a halacska fogyasztása tilos, de azért van 1-2 finom ötletem.
|
Cordon blue |
Ki ne ismerné és szeretné ezt a régi klasszikust,
Eredetileg borjúból kell készíteni, de tökéletes hozzá a sertés, pulyka és csirke is. Elkészíthetjük úgy, hogy vastag szelet húsnak zsebet vágunk, vagy így tekert formában is. Mindenki készítse ízlésének megfelelően.
Annyit turbóztam rajta, hogy a sonka feketeerdei, a sajt pedig cheddar volt a belsejében - jó döntés volt.
Hozzávalók
60 dkg csontozott karaj egészben
1/2 csomag feketeerdei sonka
20 dkg cheddar sajt
só
bors
liszt
2 tojás
zsemlemorzsa
olaj a sütéshez
Elkészítés
A karajt szeleteljük fel, nyitott szeleteket csinálunk. Ami úgy néz ki, hogy megvágjuk a karajt k.b. fél centi vastagságban, de az utolsó pár millimétert nem vágjuk át, majd leszeljük a következő szeletet, de azt már levágjuk. Szétnyitjuk és leterítjük fóliával, majd vékonyra klopfoljuk. Így szép nagy szeleteket kapunk.
Sózzuk, borozzuk, ráterítünk 1 szelet sonkát, majd a vastagabb csíkokra szeletelt sajtot és szorosan feltekerjük. A két végét érdemes 1-1 fogpiszkálóval megtűzni.
Lisztben, tojásban és zsemlemorzsában megforgatjuk, majd forró olajban szép barnára sütjük,
Nálunk most petrezselymes újkrumpli és uborkasaláta került mellé, de a püré és a rizs is tökéletes körete és egy kis tartárt is elbír.
|
omlós hasaalja hagymás törtkrumplival |
Hozzávalók
1 db 90-100 dekás hasaalja
páchoz
5 evőkanál chili szósz
1 evőkanál méz
2 evőkanál olíva
1 t.k. dijoni mustár
1 k.k. kanál őrölt kömény
1 gerezd fokhagyma
1/2 t.k. bors
1 csipet só
hagymás krumpli
1 nagy fej hagyma v. 2 kicsi
1 kg. burgonya
2-3 evőkanál libazsír
só
bors
Elkészítés
A páchoz valókat jól keverjük össze és a nagy részével dörzsöljük be a húst.
A bőrét töröljük szárazra.
Egy serpenyőt forrósítsunk fel, tegyünk bele kevéske zsiradékot , majd a húst a bőrös felével lefelé. 6 percig pirítsuk a bőrös oldalát, majd fordítsuk meg és a másik oldalát is pirítsuk ugyanennyi ideig.
A sütőt melegítsük elő 140 fokra és tegyük be a húst, bőrével lefele. 1,5-2 órán át süssük.
Ne izguljunk, nem fog megégni ezen az alacsony hőmérsékleten.
Egy villával ellenőrizzük, hogy elég omlós-e a hús, ha igen, akkor vegyük 220 fokra a hőmérsékletet, dörzsöljük be a maradék fűszerkeverékkel és fordítsuk a hús bőrét felfele és 10 perc alatt pirítsuk aranybarnára és ropogósra.
A burgonyát hámozzuk meg, kockázzuk fel és sós vízben főzzük puhára, szűrjük le, és a szitában hagyjuk alaposan lecsöpögni.
A hagymát tisztítsuk és kockázzuk.
Tegyünk egy tapadásmentes serpenyőbe libazsírt és dinszteljük meg benne a hagymát, majd borítsuk rá a puha krumplit. Nagy lángon, hagyjuk pirulni, közben kevergessük és nagyjából nyomkodjuk szét a burgonyát. sózzuk, borsozzuk és amikor megpirulgatott már kész is.
Nálunk uborkasaláta készült mellé.
Sokaknál kihagyhatatlan szilveszterkor a kocsonya.
Az első hideg hétvégét kocsonyával üdvözöltük :) Bevallom ritkán készítek, mert a gyerek nem eszi meg, viszont rajta kívül lelkes közönségre akad. A blogra sem igazán akartam feltenni, de miután a sógoromék megkérdezték, hogy hány zacskó zselatint kell belerakni 😁, úgy döntöttem itt van a helye, mivel nem egyértelmű mindenkinek, hogyan is lesz a kocsonya.
Gyerekkoromban a dédik készítették és karácsonykor mindig ők hozták. Sajnos már nincsenek, ezért ez a nemes feladat is rám hárult.
Nem érdemes keveset készíteni belőle, mert úgyis elfogy. Én mindig akkor esek neki, amikor az időjárás hidegre fordul, hogy kint tudjam tárolni, mert a hűtőkapacitásom nem elég 10-12 tál kocsonya tárolására.
Gondolom, aki szokott készíteni, annak megvan a saját, jól bevált receptje. Nálunk nem a legköltséghatékonyabb megoldással készül, mert a mócsingokat és bőröket senki sem eszi meg, de hús legyen benne bőséggel. Én viszont csak akkor szeretem, ha füstölt hús is kerül bele. Szóval nem vagyunk egyszerűek, de van megoldás mindenre. A lényeg, én az általam most elkészített kocsonya alapanyagait írom le, de ez simán kiváltható ugyanennyi mennyiségű körömmel és bőrrel.
Hozzávalók
1 kg sertésköröm
1,2 kg bőrös hátsó csülök
1,2 kg füstölt hátsó csülök
4-5 nagyobb sárgarépa
2 fej vöröshagyma
1 fej fokhagyma
13 db babérlevél
só, bors
pirospaprika
1 erős paprika
víz
Elkészítés
Az összes húst egészben egy hatalmas fazékba tesszük (nálam ez 12 literes). Felöntjük vízzel és felforraljuk. Amikor forr kicsire vesszük a lángot és alaposan lehabozzuk. Befűszerezzük, a fokhagymát és babérleveleket ne sajnáljuk, mivel ez a lelke a kocsonyának. Én mindig teszek kevés pirospaprikát is bele, hogy szép színe legyen. Ebben azért segít a répa és a hagyma héja is. A vöröshagymákat egészben héjastól tegyük bele. 10-12 szem egész bors is bőven elfér benne. A sóval óvatosan bánjunk, ha füstölt hús is került bele, kóstoljuk meg. Sótlan kocsonyánál nincs rosszabb! A répák is egészben kerülnek bele, hogy ne essenek szét a hosszú főzés alatt.
Legalább 6 órát főztem. Úgy ellenőrzöm, hogy elkészült-e, hogy egy kanállal szedek egy lapostányérra, kiteszem a hidegre, és ha pár perc alatt megköt, akkor jó.
Én mindig azt csinálom, hogy hagyom a fazékban kihűlni. Amikor kihűlt a zsír megdermed a tetején és ekkor gyönyörűen megszabadítható a zsírrétegtől, ami lesz rajta bőséggel. Leszedem az összes zsírt, majd visszamelegítem. Kiveszem az összes húst, letisztogatom a nem kívánatos részektől és a tányérokra teszem. A répát felkarikázom és azokat is tányérokra helyezem, majd a levet átszűröm és felöntöm vele.
A teraszra kipakolom és 1-2 óra múlva fogyasztható. Lehet kiborítani a tálakból egy kis forró víz segítségével, vagy az eleve kocsonyának szánt tányérokból is fogyasztani.
Ja! Nem kell bele zselatin!!!
Én természetesen, rengeteg citromot nyomok rá:)
Érdekes és finom kaját készítettem. Már egy ideje összeállt a fejemben, de most jött el az ideje az elkészítésének. Nagyon pipa voltam magamra, mert elcsesztem a rizst. Ritkán bénázom, de ha igen, akkor nagyot. Perzsa rizs lett volna a köret, amit annak rendje és módja szerint el is készítettem, csak nem tudtam kifordítani az edényből. Ennek a rizsnek az a lényege, hogy egy edény aljára teszünk egy sáfrányos joghurtos keveréket, amire rámegy a főtt basmati rizs, majd lefedve, szépen megkaramellízáljuk ezt a sáfrányos egyveleget, amikor elkészül, tálra borítjuk. Ekkor egy barnás ropogós réteg vonja be, az edény alakját felvett rizst. Nos, nekem minden stimmelt, csak ez a pirult réteg-ami a lényeg- a fazék alján maradt. Nem kicsit voltam ideges, de azért megettük így is, látványra nem volt szép, viszont az ízek ott voltak.
Hozzávalók
30 dkg érlelt bélszín
10 dkg dióbél
1 kisebb fej vöröshagyma
1 gránátalma
1 babérlevél
1/2 k.k. chili pehely
1 e.k. étolaj
5 dkg kockázott bacon
1 k.k. rozmaring
2 gerezd fokhagyma
1/2 k.k. római kömény
1,5 dl gránátalma melasz
1 k.k. dijoni mustár
1,5 dl víz
1 k.k. étkezési keményítő
só
bors
1,5 e.k. méz
1/2 narancs reszelt héja
1 marék friss petrezselyem
perzsa rizs
1 bögre basmati rizs
sós víz a kifőzéshez
2 e.k. vaj
2 e.k. joghurt
1 csipet sáfrány
1 csipet só
|
bélszín csíkok dióval és gránátalmával |
Elkészítés
Az érett bélszínt vagdosd vékony csíkokra.
A hagymát aprítsd apróra.
A bacont 1 kanál olajjal tegyed egy tapadásmentes nagyobb serpenyőbe.
Amikor kisült a zsírja, mehet rá a hagyma, amikor üveges a hagyma, jöhet a durvára vágott dió, a babér, a chili pehely és a római kömény.
1-2 perc pirítás után mehet rá a hús és a fokhagma.
A húst is pirítsd át minden oldaltól, majd zúdítsd rá a gránátalma melaszt.
(az én melaszom most nagyon sűrű, ezért kellett hígítanom legalább 1,5 dl vízzel)
Forgasd át, hagyjad rotyogni és sűrűsödni, de közben tedd hozzá a mustárt és a mézet, reszeld rá a narancshéjat.
A vizet keverd el a keményítővel és húzd fel vele az ételt.
Amikor felforrt, tekerj rá friss borsot és sózd meg, majd zárd el a tüzet alatta.
A gránátalmát vágd félbe és ütögesd az ételbe az egyik fél gránátalmát.
A rizs elkészítését leírom, hátha valaki sikerrel fog járni.
A basmati rizst főzd majdnem készre sós vízben.
Szűrd le.
Egy vastag talpú edény aljába tegyél vajat, keverd el a joghurttal és a sáfránnyal.
Borítsd rá a leszűrt rizst.
Egy konyharuhába bugyoláld bele az edény tetejét, majd zárd le vele a rizses fazekat.
A tüzet gyújtsd meg alatta és kis lángon hagyd, hogy ropogósra megpiruljon az alja. Ez legalább fél óra, de óvatosan, nehogy odaégjen. Aztán, egyben ki kéne borítani egy tálra és nagyon szépnek kéne lennie.
Amennyiben sikerült a rizs, akkor természetesen külön tálald, ha úgy jártál, mint én, halmozd a tányérra, majd merj rá a diós raguból. Gazdagon szórd meg petrezselyemmel és gránátalmával.
|
lassan sült báránycsülök |
Ez mennyei!!!
Lássuk a receptet.
Hozzávalók
bárány
fejenként 1 báránycsülök
1/2 üveg édes- fokhagymás chili szósz
6 gerezd fokhagyma
3 babérlevél
4 ág friss rozmaring
só
bors
2 evőkanál olíva a sütéshez
1 dl víz
köret
1 csomag csilivel ízesített tagliatelle
2 citrom leve
2-3 evőkanál mák
2-3 evőkanál mákolaj
1 ág friss rozmaring ( aprítva)
só
bors
Elkészítés
A báránycsülköket előző nap, dörzsöljük be a friss rozmaringgal, majd kenjük be az édes csiliszósszal. Egy műanyag dobozkába helyezzük el a húsokat. Tegyük mellé a rozmaringágakat, a fokhagymákat, őröljünk rá borsot, majd 24 órára hagyjuk a hűtőben.
Másnap, hevítsünk kevés olívaolajat és a csülköket minden oldalról pirítsuk körbe, közben alaposan sózzuk és borsozzuk.
Az előpirított húsokat tegyük egy sütőtálba, borítsuk rá a serpenyőből a zsiradékot, majd adjuk hozzá a rozmaringágakat és fokhagymákat, dobjunk mellé babérleveleket. A bárány tetejét vékonyan kenjük át a csiliszósszal.
Öntsünk alá kevés vizet és szorosan alufóliázzuk le.
A sütőt kapcsoljuk be és állítsuk a hőfokot 120 fokra és 4,5 órát süssük a húst.
A végeredmény igazán omlós lesz, a hús magától leválik a csontról.
A körethez a tésztát lobogó, sós vízben főzzük ki, de ne főzzük túl. Érdemes 1 perccel az elkészülte előtt leszűrni, mert a serpenyőben még hőt fog kapni.
Egy tapadásmentes serpenyőbe tegyünk 2-3 evőkanál mákot. Sűrűn kevergetve addig pirítsuk, amíg elkezdi kiengedni a mák az illatát.
Ekkor adjuk hozzá a mákolajat, az apróra vágott rozmaringot és facsarjuk rá a citromlevet. Sózzuk, borsozzuk és azonnal tegyük rá a kifőtt tésztát. Forgassuk össze és már tálalható is. (érdemes főzőlevet félretenni és kevéssel felönteni a serpenyőben a tésztát)
SZILVESZTERI LENCSESALÁTA
|
szilveszteri lencsesaláta |
Hozzávalók
50 dkg lencse
4 babér
4 gerezd fokhagyma
1 evőkanál só
1 t.k. chili pehely
víz ami ellepi
1 citrom reszelt héja és leve
2 cm friss gyömbér lereszelve
1.k. chili pehely
frissen őrölt fekete bors
1 t.k. római kömény
1 dl olíva extra szűz
4-5 evőkanál balzsamecetkrém
1 kisebb fej lila hagyma
1/2 gránátalma
1/2 csokor friss menta
pár levél jég vagy római saláta
Elkészítés
A lencsét nagyon alaposan mossuk meg. Nekem most sikerült olyan mocskos lencsét vásárolnom, hogy legalább tízszer át kellett öblítenem.
Öntsük egy lábasba, adjuk hozzá a babérleveleket és a fokhagymákat, töltsük fel annyi vízzel, hogy bőséggel ellepje, majd sózzuk meg és kezdjük el főzi. Amennyiben beáztattuk előtte, akkor nagyon hamar megpuhul, ügyeljünk arra, hogy ne főljön szét.
A főzővízben hagyjuk langyosra hűlni.
Egy tálba öntsük az olívát, facsarjuk rá a citromlevet, reszeljük bele a friss gyömbért, adjuk hozzá a fűszereket, majd szűrjük rá a langyos lencsét, természetesen a babérleveleket és a fokhagymákat távolítsuk el belőle.
A lila hagymát aprítsuk picire, a mentát szintén, locsoljuk meg a balzsamecetkrémmel és keverjük el a lencsével.
A ropogós salátát vágjuk vékony csíkokra és tegyük a salátához. reszeljük rá a citromhéjat majd szórjuk rá a gránátalmamagokat.
Óvatosan keverjük el és hagyjuk összeérni az ízeket.
Tálaláskor szórjuk meg mentával és gránátalmamagokkal és locsoljuk meg kevés olívával a tetejét.
Tökéletes sült hús mellé köretnek, vagy önmagában salátának fogyasztva langyosan és hidegen is.
Ez egy nagyon gyorsan elkészíthető saláta, ami isteni finom. Remek alternatíva lehet az újévi lencseleves helyett. Én biztosra mentem, lesz ez is és a hagyományos leves is.
Édes, csípős és savanyú ez a saláta. Én nem tudom mi van velem, de folyamatosan salátákat kívánok. Érdemes tenni egy próbát vele, mert képtelenség abbahagyni az evését, annyira eteti magát.
Hozzávalók
20 dkg vörös lencse
2 pár jófajta virsli
1 kisebb lila hagyma
1 nagy csokor petrezselyem
1 gerezd fokhagyma
1 e.k. dijoni mustár
1/2 dl extra szűz olíva
1 lime leve
1 t.k. méz
2 e.k. fehér balzsamecetkrém
1 k.k. szárított csili paprika
1 k.k.szárított oregánó
1 k.k. citrombors
só
főzővíz (só, ecet, babérlevél, víz)
Elkészítés
A lencsét öblítsük át hideg vízzel, majd egy kisebb lábasban forraljunk sós vizet, amit egy kis ecettel és 3 babérral ízesítünk. A forrásban lévő vízbe öntsük a lencsét és k.b. 8 percet főzzük. A lencse maradjon kissé roppanós. Majd öntsük le a vizet.
A virsliket is főzzük meg, majd karikázzuk fel.
Készítsük el a salátaöntetet. Egy tálba öntsünk olívát, dijoni mustárt, mézet, 1 lime levét, fehér balzsamevetkrémet, 1 gerezd zúzott fokhagymát és keverjük egyneművé. Ízesítsük még szárított oregánóval, csilivel és citromborssal.
A lila hagymát vágjuk apró kockákra és keverjük el a még langyos lencsével és virslivel.
A petrezselymet szintén aprítsuk fel és keverjük a lencséhez. Legvégül öntsük le az öntettel, keverjük el és hűtsük le.
|
kókuszgolyó |
A világ legegyszerűbb sütije. 5 perc alatt összedobható, kiváló vendégváró és a gyerekek nagy kedvence.
Leírom azt, ahogy én készítettem, de mindenki formálja a saját ízlésének, vagy a kamrája tartalmának megfelelően.
Hozzávalók
30 dkg darált háztartási keksz
2 evőkanál kakaó
2 evőkanál meggylekvár
10 dkg cukor
1/2 narancs reszelt héja
10 dkg olvasztott vaj
1 k.k. vaníliapaszta vagy kivonat
2 evőkanál rum vagy rumaroma
10 dkg kókuszreszelék
1 csipet fahéj
1 dl meggylé
12-14 szem magozott megy
Elkészítés
A hozzávalókat tegyük egy nagy tálba a meggylé és a meggyszemek kivételével és a reszelék felével.
Alaposan dolgozzuk össze, majd apránként adagoljuk hozzá a meggylevet. Csak annyit öntsünk hozzá, amennyi segítségével egy jól formázható masszát kapunk. Alaposan gyúrjuk össze. Vegyünk kis halmokat a kezünkbe, nyomjunk a közepébe 1 szem meggyet, majd formázzuk golyóvá.
Az elkészült golyókat hempergessük meg a kókuszreszelékbe és tálaljuk.
Hűtőben napokig eltartható.
|
házi rétestésztából meggyes rétes |
Hozzávalók
3 adag tésztához
25 dkg liszt
1 tojás
10 dkg zsíros tejföl
1 csipet só
1/2 e.k. ecet
5 dkg zsír (nálam kacsazsír)
Töltelék
k.b. 80 dkg magozott megy, vagy lecsepegtetett befőtt
cukor ízlés szerint
rudanként 3 e.k. búzadara
kevés őrölt szegfűszeg és fahéj
zsír a lekenéshez
porcukor a tálaláshoz
Elkészítés
A meggyet magozzuk ki és a kimagozott meggyet cukrozzuk le és hagyjuk állni egy kicsit.
A tészta hozzávalóit tegyük egy tálba és dolgozzuk össze. Nagyon gyorsan összeáll a tészta. Majd tegyük deszkára és dolgozzuk ki alaposan.
A kidolgozott tésztát nyújtsuk hosszúkásra és vastagon kenjük le fagyos zsírral.
Tekerjük fel, és fóliával letakarva pihentessük a hűtőben fél órát. (az sem baj, ha egy napot pihen így is úgy is tökéletes)
A pihenés után vágjuk 3 egyenlő részre.
A deszkát és a tésztát vékonyan hintsük meg liszttel és nyújtsuk ki a lehető legvékonyabbra. Nagyon szépen nyúlik és átlátszóra kinyújtható.
A kinyújtott tésztát hintsük meg darával. A meggyet csepegtessük le (nem kell nyomkodni, a dara majd felszívja a felesleges levet).
Hintsük meg cukorral, a fűszerekkel és a darával, keverjük el és szórjuk a tésztára.
A szokásos módon tekerjük fel, a végeit hajtsuk alá, a tetejét kenjük le zsírral. Ezt a műveletet csináljuk meg minden adag tésztával.
200 fokra előmelegített sütőben 15-20 perc alatt süssük aranyra.
Az elkészült réteseket hintsük meg porcukorral és recés késsel szeleteljük fel.
Igazi, ropogós réteseket kapunk végeredményül.
Tipp: ha a baracklekvárt felmelegítjük pici vízzel és egy ecset segítségével lekenjük a rétest, akkor szép, fényes mázt kapunk.
|
ambrózia saláta |
Ez egy amerikai desszert, de fogalmam sincs a történtéről, nem igazán találtam róla irodalmat. A neve lenyűgöző, hisz a görög istenek eledele volt az ambrózia, ezért csakis isteni finom lehet egy ilyen nevű étek.
Eleinte gondoltam, hogy kihagyom belőle a pillecukrot, de a lányom nem igazán tartotta jó ötletnek ezt a megoldást, így belekerült. Az igazat megvallva minden ellenszenvem ellenére remekül elfér benne, kár lett volna kihagyni.
A szószt lehet készíteni felvert tejszínből, joghurtból vagy krémsajtból is. A gyümölcsöket is lehet variálni, de az ananászt ne szabad kihagyni belőle.
A recept hozzávalói
1 érett ananász
1 babán
1 mandarin
1 narancs
1/2 gránátalma
pár szem szőlő
1/2 kókuszdió
1/2 narancs reszelt héja
1 marék pillecukor
2,5 dl sűrű tejföl (tejszín, joghurt..)
2 evőkanál porcukor v. méz
1/2 vanília kikapart magja
kevés méz v. juharszirup
A saláta elkészítése
A gyümölcsöket tisztítsuk meg és kockázzuk fel az ananászt, narancsot és a banánt.
A narancs héját reszeljük le a tisztítás előtt.
A gránátalmát vágjuk félbe és ütögessük ki belőle a magokat. Remek az alma is hozzá, ha nincs gránátalmánk.
A kókuszdiót is műtsük szét és a hófehér húsát reszeljük le.
A tejfölt tegyük egy tálba, édesítsük meg mézzel v. porcukorral. A vaníliarudat vágjuk ketté és a magokat kaparjuk a tejfölbe.
A pillecukrot is kockázzuk fel és adjuk a gyümölcsökhöz.
Az öntetet borítsuk a gyümölcsökre, adjuk hozzá a narancshéjat és a lereszelt kókusz felét és alaposan keverjük össze. A tetejét borítsuk be a maradék kókusszal.
Az elkészült salátát pár órát a hűtőben kell tartani, hogy alaposan összeérjenek az ízek.
Egy kissé savanykás a végeredmény, ezért nagyon jól áll ennek a desszertnek, ha tálaláskor meglocsoljuk kevés juharsziruppal vagy mézzel.
Remek ünnepi desszert, egy nagy lakoma után is lecsúszik.
Természetesen a finom koktélokról sem szabad megfeledkezni!
Hozzávalók
3 rész Prosecco
2 rész Aperol
1 rész szóda
1-2 nagy gerezd narancs
Elkészítés
Egy szép nagy kelyhet tegyünk tele jéggel öntsük rá a hozzávalókat. A narancs héjából az illóolajat nyomjuk az italba, majd a gerezdeket is tegyük bele.
Nem árt neki, ha szívószállal jól szétnyomkodjuk a narancsokat benne, de ezt csak zárójelben jegyzem meg .
Egészségetekre!
|